Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy

Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy jest młodym ośrodkiem, ale bardzo prężnie rozwijającym się. Leczymy na bardzo wysokim poziomie, dlatego wielu naszych pacjentów przyjeżdża tutaj z najbardziej odległych stron Polski. W Centrum jest 11 oddziałów, 22 poradnie specjalistyczne oraz 12 zakładów. Dysponujemy 300 łóżkami szpitalnymi.

Więcej o Centrum Onkologii

Oferujemy pacjentom diagnostykę na wysokim poziomie, skojarzone leczenie chorób nowotworowych, prowadzimy także szeroko zakrojone akcje profilaktyczne i edukacyjne. Zbudowaliśmy specjalną witrynę internetową, na której pacjenci znajdą podstawowe informacje o wykonywanych u nas badaniach i zabiegach.
Więcej informacji o Centrum Pacjenta

Choć nie jesteśmy szpitalem uniwersyteckim kształcimy studentów Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prowadzimy także wiele innowacyjnych badań naukowych m.in. z dziedziny biologii molekularnej czy radiobiologii. Doświadczenia z laboratoriów, przenosimy do klinik. W ten sposób tworzymy onkologię spersonalizowaną i terapie „skrojone” pod potrzeby konkretnych pacjentów. Naszą ideą jest zbudowanie Innowacyjnego Forum Medycznego, które będzie platformą wymiany myśli naukowej z największymi ośrodkami badawczymi na świecie.
Więcej o działalności naukowej i IFM

Bydgoskie Centrum Onkologii jest także jedynym ośrodkiem w kraju, który myśli nie tylko o swoich pacjentach, ale także o integracji regionalnego środowiska społecznego. Właśnie dlatego budujemy Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu. To miejsce, w którym na profesjonalną rehabilitację będą mogli liczyć pacjenci Centrum, ale nie tylko. Atrakcje dla siebie znajdą tutaj osoby starsze, młodzież kochająca sport, a także niepełnosprawni sportowcy.
Więcej o PARiS

Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy

powrót